ישיבת מאור ישראל

לימודי העתיד – הדפסת תלת מימד

 

מתוך מחשבה על המחר והרצון להקנות את התכנים והכלים הטובים והמתקדמים ביותר עבור תלמידנו. החלטנו להביא לתלמידנו את המחר כבר היום, בלימודי הדפסת תלת מימד!
בשנים האחרונות, טכניקת ההדפסה בתלת ממד תופסת תאוצה , טכניקה המאפשרת לייצר מוצרים שונים בתכנון אישי. טווח האובייקטים שניתנים להדפסה הוא כמעט בלתי מוגבל, והשיטה מקיפה תחומי חיים רבים כמו רפואה, אוירונאוטיקה, ביגוד, אמנות, כלי תחבורה וטיס, ואף היבטים בתעשיית המזון והתרופות.
הקורס מספק לתלמידים היכרות עם עולם הייצור החדשני הזה, ובמסגרתו הם מתוודעים לשלבים השונים בתהליך ההדפסה, החל מהבנת הצורך , דרך עיצוב ממוחשב, ועד לייצור והדפסה בפועל. 
הדפסה תלת מימדית מאפשרת לייצר דגמים תלת מימדיים מתוך תוכנות התיב”ם השונות (תכנון באמצעות מחשב). מכונות ההדפסה מייצרות את הדגמים (לרוב אב טיפוס) מפולימרים שונים, שכבה אחרי שכבה, ולבסוף מתקבל מוצר סופי, כפי שתוכנן במחשב מלכתחילה. מהנדסים, אנשי פיתוח, ומעצבים מעידים כי השימוש במדפסות תלת מימד משפר את מהירות הפיתוח ואת איכותה ,מאפשר להם להמחיש את רעיונותיהם ולהשוות בין חלופות והכל באופן פשוט וזמין.
קורס חדשני זה מלמד את תהליך פיתוח המוצר. הקורס מקנה את הכלים בטכנולוגיות ייצור המוצר מהמתקדמות בעולם. הקורס מקנה ידע תאורטי ומעשי. הקורס סוקר טכנולוגיות שונות לתכנות והדפסת מוצרים במגוון חומרים וצבעים,תוך תרגול מעשי של תכנון והדפסה. ההדפסות מבוצעות במהלך השיעורים בעזרת מדפסות תלת מימד מהמתקדמות בשוק, והתלמידים יוצאים לביתם עם תוצרים מוגמרים מעשה ידיהם.